Kallade spelare till uttagningsläger för ULU

Som förberedelse inför NM i Finland i slutet av oktober håller Utvecklingslandslaget ungdom (ULU) ett uttagningsläger i Skövde helgen 7-9 oktober. Förbundskapten Fredrik Hansson har kallat följande 61 spelare till lägret.

Nordiska mästerskapen spelas i Vanda utanför Helsingfors och Sverige inleder med match mot Danmark den 19 oktober kl. 13. Bronsmatch och final spelas lördagen den 22 oktober.

NamnFörening
Eric AlmTyresö Royal Crowns
Tolga AnderssonCarlstad Crusaders
Edward AnshelmÖrebro Black Knights / Tyresö Royal Crowns
Karl BacklundCarlstad Crusaders
William BargotBeckomberga Maniacs
Theodor BeckmanAIK
Adrian BekibeleTyresö Royal Crowns
Alexander BissmarkAIK
Ville BjuremarÖrebro Black Knights
Jonathan BoudiafGefle Red Devils
Emir BoutbaikStockholm Mean Machines
Jakob DaleniusTäby Flyers
Nils EmsevikCarlstad Crusaders
Ture ErikssonStockholm Mean Machines
Tim ErlandssonLimhamn Griffins / Göteborg Marvels
Kung Adam FahlringeTyresö Royal Crowns / Celsius Tigers
Oliver FalkenströmÖrebro Black Knights
Axel FrantzichTäby Flyers
Vilgot FribergLimhamn Griffins
Simon GavelinStockholm Mean Machines
Tim Glimmerud GullbjörkStockholm Mean Machines
Emil HagbergGöteborg Marvels
Kasper HaglundLimhamn Griffins
Gustav HallgrenBeckomberga Maniacs
Victor HumpeWäsby Warriors
Hektor HydénAIK
Albin JeppssonLimhamn Griffins
Viktor JeppssonWäsby Warriors
Mattias JönssonYstad Rockets
Ali KassarKristianstad Predators
Benjamin Kennedy ChaanhingYstad Rockets / Limhamn Griffins
William KlaesonÖrebro Black Knights
Liam KronqvistGöteborg Marvels
Joel LindStockholm Mean Machines
Viggo LindellAIK
Vilhelm LindellStockholm Mean Machines
Thedros LisrotStockholm Mean Machines
Joar LundénGöteborg Marvels
Rasmus Myrén-LarssonWäsby Warriors
Conor NethercottTyresö Royal Crowns
Samuel NielsenLimhamn Griffins
Jaime QuadeGävle Red Devils
Jacob RappeWäsby Warriors
Viggo RasmussenLimhamn Griffins
Oscar RegnérLimhamn Griffins
Morris ReweljStockholm Mean Machines
Caspar RiedelWäsby Warriors
Asil Ares SavaskanBeckomberga Maniacs
Daniel SkoogCarlstad Crusaders
Oliver StrömbergÖrebro Black Knights
Laban SvenssonGöteborg Marvels
Adrian SöderqvistWäsby warriors
Malcolm TegmanWäsby Warriors
Olof TillmanKristianstad Predators
Adam TorstenssonKristianstad Predators
Oliver UgrasAIK
Joaquin Vaca FernandezKristianstad Predators
Theodor van LunterenLimhamn Griffins
Max ZibnerLimhamn Griffins
Leo ÖhrstedtYstad Rockets
Vidar ÖstlinGefle Red Devils