Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Örebro Black Knights 9 15 24
Stockholm Mean Machines 14 13 27

Statistik

24
Points
27
379
Yards
419
183
Passing
368
196
Rushing
51
18
1st downs
20
2/7
3rd downs %
4/10
2/4
4th downs %
1/2
1
Turnovers
1
26 (3)
Sack yards
16 (3)
92 (12)
Penalty yards
122 (15)
71
Avg y togo
66.3
22:22
Possession
25:38

Spelare

Örebro Black Knights

#Namn
0 Edward Anshelm (S)
1 Johannes Lindéus (S)
2 Jesper Lindéus (S)
6 Donovan McConnell (S)
7 Anthony Ratliff-Williams (S)
9 Sebastian Nilsson Franzén (S, C)
11 Leo Åblad Lindqvist (S)
12 Albin Jonasson (S)
13 Ville Bjuremar (S)
18 Viktor Ekberg
19 Philip Batista Gröndahl (S)
21 Rasmus Brolin (S, K)
23 Edvin Jönsson (S)
24 Hjalmar Gertsson (S)
25 Malcolm Strömberg
33 Filip Jönsson
49 Anton Källvik (S)
52 Isac Nordström (S)
54 William Domfors
55 Martin Jäppinen (S)
61 Jonathan Sjögren (S)
62 Christian Sinnige (S)
63 Alex Lindahl
65 Albin Adolfsson
67 Max Friberg (S)
77 Johan Ivarsson (S)
98 Aleksi Nyström (K)
99 Anthony Joseph Clair (S)

Övriga

Huvudtränare Branko Mutic
Tränare Alexander Bornerud
Tränare Joel Isacson
Tränare Matthew Mason
Tränare Erik Törnblom
Tränare Arvid Hansson
Tränare Nicholas Lennox
Tränare Johan Lindahl
Lagledare Johan Bornerud
Funktionär Svante Gidebäck
Funktionär Monika Olsson
Funktionär Hans Rydberg
Funktionär Gunnar Carlsson
Funktionär Micael Jönsson
Funktionär Jonas Domfors
Funktionär Jacob Nordman Wesslén
Funktionär William Klaeson
Funktionär Carl Eklund

Spelare

Stockholm Mean Machines

#Namn
1 Dawson Herl (S)
2 Robin Gavelin Miranda (S, C)
3 Alexander Suur
4 Elliot Hammar
6 Caspar Riedel
7 Viktor Rosenstam (K)
8 Matthew Retzlaff (S)
12 Anton Blomgren (S)
13 Senay Tadesse (S)
14 Isac Lilleberg
18 William Bargot (S)
22 Javier Cuervo González (S)
23 Carl Henriksson (S, C)
27 Tim Glimmerud Gullbjörk (S)
28 Hilmer Burgstaller (S)
30 Connor Johnson (S)
31 David Ottander
32 Thananchai Chantarasena
35 Theodor Gunnberg Querat
36 Jonatan Åkerström
42 Emanuel Claesson
43 Rushd Massad (S)
44 Alexander Eshagi (S, C)
45 Alexander Green (S)
48 Dániel Szittya
54 Brandon Mitchell Navell
56 Jasper Lindqvist (S)
58 Daniel Agestad
59 Emmanuel Häfele (S)
63 Daniel Sahlberg
69 Marcel Fondak (S, C)
70 Adam Fondak (S)
72 Trey Vahaloloa Eden Fuamoli (S)
76 Erik Håkansson (S)
77 Björn Gustafsson Jertfelt
80 Sebastian Brück (K)
84 Melvin Jensvoll Palmaer (S)
85 Dathan Duxengton
91 Etengeneng Ebai
94 Anton Holm Längeby
95 Axel Romell
96 Nathaniel Tompsett (S)

Övriga

Huvudtränare Fredrik Pilbäck
Tränare Henrik Green
Tränare Anton Norling
Tränare Erik Ahlberg
Tränare Isak Malm
Tränare John Lindgren
Tränare Axel Grünewald
Tränare Robert Areno
Tränare Lasse Häkkinen
Tränare Omar Fall
Lagledare Birgitta Samuelsson
Funktionär Saif Hassan
Funktionär Niklas Österberg Samuelsson
Funktionär Sten Österberg
Funktionär Peter Ohlsson
Funktionär Hugo Bergstedt
Funktionär Gustav Skeppner
Funktionär Oskar Sterby

Box score – Örebro Black Knights

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
7 Anthony Ratliff-Williams14/20183709.21146-1694.4
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
49 Anton Kallvik151601159100-0800
7 Anthony Ratliff-Williams10491633101-0150
33 Filip Jonsson4624000-030
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
24 Hjalmar Gertsson814518.11046
1 Johannes Lindeus4256.30112
21 Rasmus Brolin199009
2 Jesper Lindeus144004
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
98 Aleksi Nystrom1343434000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
7 Anthony Ratliff-Williams362271
6 Donnovan McConnell223140
67 Max Friberg28110
PATNoMade%
1 Johannes Lindeus000
7 Anthony Ratliff-Williams000
21 Rasmus Brolin220
Kick-offsNoYardsTBAvg
21 Rasmus Brolin4181145.3
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
23 Edvin Jonsson8510.50.510000.50
36 Rikard Carlsson5262000000
0 Edward Anshelm435.50.500000.50
19 Philip Batista-Grondahl435.50010000
9 Sebastian Franzen3031000000
11 Leo Lindqvist3030000000
12 Albin Jonasson2230000000
13 Ville Bjuremar111.51.500011.50
55 Martin Jappinen-Johansson111.51.500000.50
1 Johannes Lindeus1010000000
6 Donnovan McConnell1011000100
33 Filip Jonsson1010000000
99 AJ Clair1010000100
21 Rasmus Brolin010.50000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
7 Anthony Ratliff-Williams100006
24 Hjalmar Gertsson100006
49 Anton Kallvik100006
1 Johannes Lindeus010002
21 Rasmus Brolin000202
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
49 Anton Kallvik15900000159
24 Hjalmar Gertsson01450000145
7 Anthony Ratliff-Williams3306200095
1 Johannes Lindeus025000025
6 Donnovan McConnell002300023
21 Rasmus Brolin0900009
67 Max Friberg0080008
2 Jesper Lindeus0400004
33 Filip Jonsson4000004

Box score – Stockholm Mean Machines

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
1 Dawson Herl28/39368729.42043-26118.3
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
22 Javier Cuervo Gonzalez423122000-0110
31 David Ottander722418001-1110
1 Dawson Herl10372611100-0100
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
18 William Bargot813416.81043
13 Senay Tadesse896120018
8 Matthew Retzlaff67612.71024
31 David Ottander5428.40014
12 Anton Blomgren120200020
Kick-off returnsNoYardsLongTD
18 William Bargot130301
30 Connor Johnson124240
96 Nathaniel Tompsett1660
Int returnsNoYardsLongTD
23 Carl Henriksson1000
PATNoMade%
7 Viktor Rosenstam330
Kick-offsNoYardsTBAvg
80 Sebastian Bruck7354050.6
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
30 Connor Johnson6482000000
23 Carl Henriksson5260001000
72 Trey Vahaloloa Eden Fuamo414.53100020
44 Alexander Eshagi233.50000000
27 Tim Glimmerud Gullbjork3030000000
28 Hilmer Burgstaller2230000000
84 Melvin Jensvoll Palmaer132.50000000
96 Nathaniel Tompsett212.51000010
2 Robin Gavelin Miranda2020000000
43 Rushd Massad1220000000
95 Axel Romell1220000000
18 William Bargot111.50000000
35 Theodor Gunnberg Querat111.50000000
6 Caspar Riedel0210000000
94 Anton Holm Langeby0210000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
7 Viktor Rosenstam002309
1 Dawson Herl100006
8 Matthew Retzlaff100006
18 William Bargot100006
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
18 William Bargot013430000164
13 Senay Tadesse096000096
8 Matthew Retzlaff076000076
31 David Ottander1842000060
30 Connor Johnson002400024
22 Javier Cuervo Gonzalez220000022
12 Anton Blomgren020000020
1 Dawson Herl110000011
96 Nathaniel Tompsett0060006

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.