0 – 49
SLUTRESULTAT
Datum 14 juni, 2025 kl. 16.00
Plats Hästhagens IP

Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Limhamn Griffins 0 0 0
Carlstad Crusaders 35 14 49

Statistik

0
Points
49
43
Yards
426
11
Passing
221
32
Rushing
205
4
1st downs
23
0/7
3rd downs %
6/8
1/2
4th downs %
0/0
2
Turnovers
0
7 (2)
Sack yards
9 (1)
30 (6)
Penalty yards
30 (2)
74.9
Avg y togo
59.8
21:03
Possession
26:57

Box score – Limhamn Griffins

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
8 Ture Nilsson1/111100110011-9112.5
9 Axel Holm0/9000010-00
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
5 Adrian Pourlotfi1029425000-0100
9 Axel Holm41028002-180
20 Dominik Kapas4918000-040
6 Alexander Nesic1000000-000
8 Ture Nilsson109-9000-000
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
6 Alexander Nesic111110011
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
20 Dominik Kapas518136.250010
Kick-off returnsNoYardsLongTD
1 Alfred Jennfors363300
16 Ekemina Baleka227150
77 Theodor Van lunteren112120
Kick-offsNoYardsTBAvg
20 Dominik Kapas150050
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
1 Alfred Jennfors7070100100
34 Klas Mazetti435.50000000
33 Svante Greby3450.500000.50
11 Peder Wachtmeister2022000010
16 Ekemina Baleka2020000000
23 Axl Eriksson2020000100
40 Victor Erdos1220000000
7 Linus Lindstrom111.50000100
42 Tripp Cosey031.50000000
5 Adrian Pourlotfi1010000000
77 Theodor Van lunteren1010000000
19 Titus Doboyou010.50000000
78 Niklas Sandberg010.50.500000.50
99 Alexander Sandberg010.50000000
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
1 Alfred Jennfors006300063
16 Ekemina Baleka002700027
5 Adrian Pourlotfi250000025
77 Theodor Van lunteren001200012
6 Alexander Nesic011000011
9 Axel Holm8000008
20 Dominik Kapas8000008

Box score – Carlstad Crusaders

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
15 Slade Jarman15/211907193042-7138.9
5 Simon Turzik3/431757.80018-096.9
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
24 Tim Schulz131370137200-0350
37 Oliver Skoglund539039201-0190
5 Simon Turzik212012000-070
88 Matteo Mozzanica1909000-090
15 Slade Jarman41578000-090
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
88 Matteo Mozzanica35919.71042
13 Jacob Bergwall55811.60029
24 Tim Schulz3299.70023
12 Albin Forsman224122019
86 Robin Juhlin22311.50018
37 Oliver Skoglund113130013
4 Leo Markusson188008
6 Lukas Kullstrand177007
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
9 Christopher Helgar1303030100
Kick-off returnsNoYardsLongTD
1 Rory Kelly1220
Int returnsNoYardsLongTD
31 Filip Enbacker128280
PATNoMade%
9 Christopher Helgar770
Kick-offsNoYardsTBAvg
9 Christopher Helgar8451256.4
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
42 Mattias Eriksson4251000010
32 Elias Rosenkvist212.51000000
40 Alex Kent Elliot Gudding132.50000000
21 Alfons Schmitt2021000000
86 Robin Juhlin2020000000
11 Nils Emsvik111.50000000
41 Lucas Hedberg111.50.5000000
1 Rory Kelly0210000000
14 Ludvig Widmark1010000000
26 Truls Weinli1010000000
55 Isak Berg0210.5000000
89 William Eriksson1010000000
31 Filip Enbacker0000001000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
12 Albin Forsman2000012
24 Tim Schulz2000012
37 Oliver Skoglund2000012
9 Christopher Helgar000707
88 Matteo Mozzanica100006
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
24 Tim Schulz137290000166
88 Matteo Mozzanica959090077
13 Jacob Bergwall058000058
37 Oliver Skoglund3913000052
31 Filip Enbacker000028028
12 Albin Forsman024000024
86 Robin Juhlin023000023
5 Simon Turzik120000012
4 Leo Markusson0800008
15 Slade Jarman8000008
6 Lukas Kullstrand0700007
1 Rory Kelly0020002

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.