Datum 5 april, 2025 kl. 15.00
Plats Zinkensdamms IP

Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Stockholm Mean Machines 18 24 42
Limhamn Griffins 0 0 0

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /home/swese/public_html/wp-content/themes/astra-child/template-parts/matches/statistics.php on line 356

Statistik

42
Points
0
469
Yards
119
309
Passing
89
160
Rushing
30
22
1st downs
5
6/9
3rd downs %
2/11
1/3
4th downs %
1/3
0
Turnovers
1
3 (1)
Sack yards
0 (0)
45 (6)
Penalty yards
45 (6)
N/A
Avg y togo
N/A
24:15
Possession
23:45

Box score – Stockholm Mean Machines

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
9 Dawson Herl22/32309699.74046-0139.2
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
26 David Ottander1091685000-0500
30 Kasper Wedberg1262260100-0170
9 Dawson Herl327027100-0210
22 Javier Cuervo González2422000-040
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
8 Matthew Retzlaff712517.92046
12 Anton Blomgren36521.71030
2 Robin Gavelin Miranda7476.70115
14 Isac Lilleberg136361036
26 David Ottander123230023
3 Alexander Suur199009
13 Senay Kibrom Tadesse242014
Kick-off returnsNoYardsLongTD
12 Anton Blomgren1881
Int returnsNoYardsLongTD
31 Oly Gahimbare118180
PATNoMade%
2 Robin Gavelin Miranda000
9 Dawson Herl000
13 Senay Kibrom Tadesse000
30 Kasper Wedberg000
42 Alvin Gustafsson000
Kick-offsNoYardsTBAvg
42 Alvin Gustafsson7369152.7
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
44 Alexander Eshagi5683000010
21 Adam Vestin4672.5000000
1 Omar Fall355.51.5000100
23 Carl Henriksson313.50000000
96 Angus Franz233.50.5000000
7 Anthony Zamorano111.50000000
95 Lucas Ramn031.50000000
6 Lowe Hogberg1010000000
22 Javier Cuervo González1010000000
47 Karl-Evin Parts0210.5000000
99 Jimmy Alonso1011000000
31 Oly Gahimbare010.50001100
69 Marcel Fondak010.50000000
93 Christo Okungbowa010.50000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
8 Matthew Retzlaff2000012
9 Dawson Herl100006
12 Anton Blomgren100006
14 Isac Lilleberg100006
30 Kasper Wedberg100006
2 Robin Gavelin Miranda010002
13 Senay Kibrom Tadesse010002
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
8 Matthew Retzlaff01250000125
26 David Ottander85230000108
12 Anton Blomgren065800073
30 Kasper Wedberg600000060
2 Robin Gavelin Miranda047000047
14 Isac Lilleberg036000036
9 Dawson Herl270000027
31 Oly Gahimbare000018018
3 Alexander Suur0900009
13 Senay Kibrom Tadesse0400004
22 Javier Cuervo González2000002

Box score – Limhamn Griffins

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
10 Samuel Jamthammar10/1889564.90131-345.8
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
10 Samuel Jamthammar416313001-0160
25 Gabriel Karlsson3918000-050
5 Adrian Pourlotfi4835000-060
6 Alexander Nesic81073000-060
31 Dominik Kapas3413000-020
22 Albin Jeppsson102-2000-000
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
6 Alexander Nesic330100031
17 Alfred Jennfors3237.70014
3 Elliot Lindehammer2147007
31 Dominik Kapas114140014
8 Gustav Bjorkman188008
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
31 Dominik Kapas516833.645000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
17 Alfred Jennfors458230
16 Ekemina Baleka257310
Kick-offsNoYardsTBAvg
31 Dominik Kapas143043
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
33 Svante Greby6270000000
34 Klas Mazetti616.51000000
16 Ekemina Baleka6060000100
28 Vilgot Friberg4041000000
4 Jonathan Johansson233.50.5000000
55 Emanuel Hasselberg233.51.5000000
21 Caj Ekstrom2020000000
57 Hadi Taha0420000000
99 Alexander Sandberg111.50000000
11 Peder Wachtmeister1010000000
23 Axl Eriksson1010000000
40 Victor Erdos0210000000
63 Theodor Van lunteren1010000000
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
17 Alfred Jennfors0235800081
16 Ekemina Baleka005700057
6 Alexander Nesic330000033
31 Dominik Kapas314000017
3 Elliot Lindehammer014000014
10 Samuel Jamthammar130000013
8 Gustav Bjorkman0800008
25 Gabriel Karlsson8000008
5 Adrian Pourlotfi5000005

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.