AIK
28 – 6
SLUTRESULTAT
Copenhagen Towers
Datum 5 april, 2025 kl. 16.00
Plats Bergshamra IP

Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
AIK 6 22 28
Copenhagen Towers 6 0 6

Statistik

28
Points
6
380
Yards
231
255
Passing
123
125
Rushing
108
17
1st downs
13
6/14
3rd downs %
1/10
2/2
4th downs %
1/8
4
Turnovers
4
20 (5)
Sack yards
7 (1)
67 (10)
Penalty yards
35 (5)
66.9
Avg y togo
56.5
22:54
Possession
25:06

Box score – AIK

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
1 Max Lambert17/39255446.53454-751.7
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
44 Lukas Sjostrom1569069000-0190
4 Joshua Akena757849100-0420
1 Max Lambert31477000-0100
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
7 Morris Rewelj413934.81054
2 Luke Lambert550100015
88 Joshua Hicks339132021
4 Joshua Akena2126006
44 Lukas Sjostrom2105007
85 Felix Gronqvist155005
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
8 Oleksander Voloshkin3541828000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
88 Joshua Hicks116162
7 Morris Rewelj110101
Int returnsNoYardsLongTD
27 Leander Mrowka2000
PATNoMade%
8 Oleksander Voloshkin220
17 Tomas Rydow000
44 Lukas Sjostrom000
75 Mattin Zarrabi000
Kick-offsNoYardsTBAvg
8 Oleksander Voloshkin5197039.4
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
52 Albin Lundstedt6690.5100000
4 Joshua Akena4460000000
9 Gustaf Henriksson2863.5010030
23 John Lannerfors313.50100000
24 Danny John313.50000400
27 Leander Mrowka313.51002000
58 Henrik Skold073.52000010
3 Cristoffer Dessezar1220000000
8 Oleksander Voloshkin2020000000
75 Mattin Zarrabi0420010000
1 Max Lambert1010000000
17 Tomas Rydow1010000000
71 Will Runesson1011100010
50 Mario Nagi Attaalla010.50000000
6 Markus Malmqvist0000000100
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
88 Joshua Hicks2000012
4 Joshua Akena100006
7 Morris Rewelj100006
8 Oleksander Voloshkin000202
44 Lukas Sjostrom000000
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
7 Morris Rewelj013910000149
44 Lukas Sjostrom6910000079
4 Joshua Akena4912000061
88 Joshua Hicks0391600055
2 Luke Lambert050000050
1 Max Lambert7000007
85 Felix Gronqvist0500005

Box score – Copenhagen Towers

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
1 Ben Finkel17/36123473.41227-2041.8
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
1 Ben Finkel12932073001-1370
29 Tristian Lebeau826125000-080
22 Mathias Masanti611110000-060
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
25 Anders Lomholt55911.80027
7 Martin Due5306007
83 Lasse Baltzer Sommerlund112120012
85 Ludvig Bruun199009
29 Tristian Lebeau284106
13 William Juul Christensen155005
22 Mathias Masanti200001
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
83 Lasse Baltzer Sommerlund1393939100
Kick-off returnsNoYardsLongTD
83 Lasse Baltzer Sommerlund143430
85 Ludvig Bruun328190
23 Victor Mazanti1110
Int returnsNoYardsLongTD
21 Maximillian Glassner1000
27 J rn Frederiksen221210
40 Asger Molb k123230
PATNoMade%
83 Lasse Baltzer Sommerlund100
Kick-offsNoYardsTBAvg
83 Lasse Baltzer Sommerlund2110055
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
44 Nikolaj Magnus Brosolat Pedersen3660.5000000
40 Asger Molb k3450001000
6 David Sondergaard Helqvist174.50000000
23 Victor Mazanti3240000000
43 Magnus Krogh Jensen3240.5000000
2 Sofus Greiffenberg233.51000000
27 J rn Frederiksen212.50002000
33 Lasse Gr nborg Christensen1220000000
21 Maximillian Glassner111.50001000
52 Johannes Th esen Roug0210000000
57 Milon Mlcak1011000010
95 Christian Host Jorgensen1010000000
26 Niels Vanvinckenroye010.50000000
50 Karl Emil Tranemose010.50000000
59 Noah Caludann Marchi010.50000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
29 Tristian Lebeau100006
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
1 Ben Finkel730000073
25 Anders Lomholt059000059
83 Lasse Baltzer Sommerlund0124300055
85 Ludvig Bruun092800037
29 Tristian Lebeau258000033
40 Asger Molb k0001023033
7 Martin Due030000030
27 J rn Frederiksen000021021
22 Mathias Masanti100000010
33 Lasse Gr nborg Christensen0008008
13 William Juul Christensen0500005
23 Victor Mazanti0010001

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.