14 – 41
SLUTRESULTAT
AIK
Datum 3 maj, 2025 kl. 12.00
Plats Hästhagens IP

Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Limhamn Griffins 7 7 14
AIK 28 13 41

Statistik

14
Points
41
215
Yards
337
187
Passing
157
28
Rushing
180
13
1st downs
21
3/10
3rd downs %
8/14
1/3
4th downs %
2/3
3
Turnovers
0
13 (2)
Sack yards
20 (3)
43 (9)
Penalty yards
45 (6)
64.9
Avg y togo
67
18:38
Possession
29:22

Box score – Limhamn Griffins

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
12 Isak Lundqvist12/23171527.41331-1251.4
9 Axel Holm1/116100160016-8118.8
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
5 Adrian Pourlotfi1032230001-0140
26 Gabriel Karlsson5707000-030
20 Dominik Kapas4615000-030
12 Isak Lundqvist4612-6100-060
9 Axel Holm108-8000-000
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
85 Gustav Bjorkman9869.61018
4 Olof Nilsson262310031
20 Dominik Kapas123230023
15 Pontus Mingert116160016
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
20 Dominik Kapas31023439100
Kick-off returnsNoYardsLongTD
20 Dominik Kapas382340
16 Ekemina Baleka147470
22 Albin Jeppsson1660
85 Gustav Bjorkman1551
PATNoMade%
17 Víctor Gallego Lijarcio220
Kick-offsNoYardsTBAvg
20 Dominik Kapas3120040
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
16 Ekemina Baleka414.50000000
28 Vilgot Friberg334.50000000
33 Svante Greby3240000000
52 Jonathan Johansson1431000010
55 Emanuel Hasselberg2230000000
11 Peder Wachtmeister132.50.500000.50
7 Linus Lindstrom0420.500000.50
34 Klas Mazetti1220000100
40 Victor Erdos1221000000
44 Ludvig Kjaer Helgstrand111.51000000
15 Pontus Mingert1010000000
21 Caj Ekstrom1010000300
77 Theodor Van lunteren1010000000
90 Valdemar Sone1011000000
2 Benjamin Gogal Jernqvist010.50000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
12 Isak Lundqvist100006
85 Gustav Bjorkman100006
17 Víctor Gallego Lijarcio000202
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
20 Dominik Kapas52382000110
85 Gustav Bjorkman086500091
4 Olof Nilsson062000062
16 Ekemina Baleka004700047
5 Adrian Pourlotfi300000030
15 Pontus Mingert016000016
26 Gabriel Karlsson7000007
22 Albin Jeppsson0060006

Box score – AIK

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
1 Max Lambert11/19134587.13030-8119.3
8 Oleksander Voloshkin3/1123272.10019-539.6
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
19 Nebechi Oluwatitomi Nsikan Abana161219112000-0450
1 Max Lambert940832100-090
4 Joshua Marques De Pombal224024100-0220
8 Oleksander Voloshkin419514000-0170
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
13 Joshua Hicks57715.42030
9 Gustav Henriksson224120013
19 Nebechi Oluwatitomi Nsikan Abana3227.31018
84 Robin Holm220100013
17 Tomas Rydow110100010
2 Luke Lambert144004
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
8 Oleksander Voloshkin2542751010
Kick-off returnsNoYardsLongTD
19 Nebechi Oluwatitomi Nsikan Abana3001
Int returnsNoYardsLongTD
3 Cristoffer Dessezar124240
4 Joshua Marques De Pombal161611
23 John Lannerfors125251
PATNoMade%
8 Oleksander Voloshkin650
Kick-offsNoYardsTBAvg
26 Sebastian Ringbom7324046.3
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
23 John Lannerfors717.50001000
4 Joshua Marques De Pombal536.50101000
51 Albin Lundstedt536.51000000
9 Gustav Henriksson313.52000020
20 Ed Gillgren212.50000000
27 Leander Mrowka212.50000100
71 Will Runesson212.50000000
10 Petar Rogo2020000000
70 Karim Rabhi2021000110
75 Mattin Moghaddam Zarrabi2021000000
3 Cristoffer Dessezar111.50001000
25 Theo Gunnberg Querat1010000000
26 Sebastian Ringbom1010000000
17 Tomas Rydow0000000100
24 Deniel John0000000100
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
13 Joshua Hicks2000012
1 Max Lambert100006
4 Joshua Marques De Pombal100006
19 Nebechi Oluwatitomi Nsikan Abana100006
23 John Lannerfors100006
8 Oleksander Voloshkin000505
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
19 Nebechi Oluwatitomi Nsikan Abana112220000134
13 Joshua Hicks0770220099
4 Joshua Marques De Pombal2400061085
1 Max Lambert320000032
23 John Lannerfors000025025
3 Cristoffer Dessezar000024024
9 Gustav Henriksson024000024
84 Robin Holm020000020
8 Oleksander Voloshkin140000014
17 Tomas Rydow010000010
2 Luke Lambert0400004

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.