Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Stockholm Mean Machines 13 20 33
Tyresö Royal Crowns 21 28 49

Statistik

33
Points
49
448
Yards
415
340
Passing
214
108
Rushing
201
25
1st downs
17
1/9
3rd downs %
5/8
2/4
4th downs %
1/2
0
Turnovers
0
0 (0)
Sack yards
5 (1)
75 (7)
Penalty yards
75 (7)
70.9
Avg y togo
52.2
24:37
Possession
23:23

Spelare

Stockholm Mean Machines

#Namn
1 Dawson Herl (S)
2 Robin Gavelin Miranda (S, C)
3 Alexander Suur
4 Elliot Hammar
6 Caspar Riedel
7 Viktor Rosenstam (K)
8 Matthew Retzlaff (S)
12 Anton Blomgren (S)
13 Senay Tadesse (S)
14 Isac Lilleberg
18 William Bargot (S)
19 Keoma Luco Eklund
23 Carl Henriksson (S, C)
24 Emil Bentling
27 Tim Glimmerud Gullbjörk (S)
28 Hilmer Burgstaller (S)
30 Connor Johnson (S)
31 David Ottander (S)
32 Thananchai Chantarasena
35 Theodor Gunnberg Querat
36 Jonatan Åkerström
42 Emanuel Claesson
43 Rushd Massad (S)
44 Alexander Eshagi (S, C)
45 Alexander Green (S)
48 Dániel Szittya
54 Brandon Mitchell Navell
56 Jasper Lindqvist (S)
58 Daniel Agestad
59 Emmanuel Häfele (S)
63 Daniel Sahlberg (S)
69 Marcel Fondak (C)
70 Adam Fondak (S)
72 Trey Vahaloloa Eden Fuamoli (S)
75 Daniel Brattmyhr
76 Erik Håkansson (S)
77 Björn Gustafsson Jertfelt
80 Sebastian Brück (K)
84 Melvin Jensvoll Palmaer (S)
85 Dathan Duxengton
91 Etengeneng Ebai
94 Anton Holm Längeby
95 Axel Romell
96 Nathaniel Tompsett (S)
98 Mattias Pinones

Övriga

Huvudtränare Fredrik Pilbäck
Tränare Jimmy Palmborg
Tränare Omar Fall
Tränare Lasse Häkkinen
Tränare Henrik Green
Tränare Anton Norling
Tränare Erik Ahlberg
Tränare Isak Malm
Tränare John Lindgren
Tränare Axel Grünewald
Lagledare Birgitta Samuelsson
Funktionär Benjamin Häkkinen
Funktionär Niclas Carlson
Funktionär Lisa Richardson
Funktionär Niclas Backlund
Funktionär Fredrik Hansson
Funktionär Oskar Sterby
Funktionär Hugo Bergstedt
Funktionär Peter Ohlsson
Funktionär Sten Österberg
Funktionär Niklas Österberg Samuelsson
Funktionär Gustav Skeppner
Funktionär Johan Nicklasson
Funktionär Andreas Jensvoll
Funktionär Jan Erik Björklund

Spelare

Tyresö Royal Crowns

#Namn
0 Noghor Jemide Aibueku
1 Dustin Huseinovic (S, C)
2 Kevin Börzsei (S)
4 Peter Fors
5 Alpha Jalloh
7 Marlon Ahlm (K)
8 Caesar Winsnes (S)
9 Trevor Vasey (S, C)
10 Ted Eriksson
11 Hektor Hydén
13 Stefan Borkovic (S)
14 Dovydas Koncevicius (K)
15 Robin Pihl
18 Victor Lissel
19 Abdul-Mujeeb Olayiwola Rufai (S)
20 Jatta Njie (S)
21 Safin Khaffaf
22 Sebastian Jangnäs (S)
23 Lucas Gunnstam Lissel (S)
24 Oliwer Kontosic Stedt
25 Victor Carlson (S)
26 Oskar Andersson (S)
36 Thedros Lisrot Negussie
41 Morgan Boney (S)
42 Walter Lindgren Svensson
44 Victor Benerius Frank (S)
45 Jakob Gorecki (S)
47 Sebastian Johansson (S)
54 Ludwig Rötzscher (S)
56 Sebastian Ringbom (K)
58 Viking Bergfast
66 Isaiah Foote (S, C)
69 Emil Hagberg (S)
70 Marcus Fritzdorf (S)
71 Oscar Webersink (S)
75 Oscar Larsson (S)
77 Linus Lindholm (S, C)
87 Nicolas Aibueku Salazar (K)
88 Amos Ofori
95 Malcom Ballardini Engström (S, C)
99 Albin Hagberg

Övriga

Huvudtränare Noghor Jemide Aibueku
Tränare Mario Ferreira Santos
Tränare Leo Billgren
Tränare Sebastian Andersson
Tränare Pedro Pinones Arce
Tränare Erik Blomgren
Tränare Thomas Larsson
Tränare Emil Dahlbom
Tränare Carl Haglind Borglycke
Lagledare Daniel Wilhelmsson
Funktionär Robin Svallin
Funktionär Wilmer Holmlund
Funktionär Assan Njie
Funktionär Anna Bergkvist
Funktionär Thomas Larsson
Funktionär Lotta Lundbäck
Funktionär Hanna Hagberg
Funktionär Victor Danielsson
Funktionär Rastkar Rauf
Funktionär Felicia Åhs
Funktionär Viktor Prica Gustafsson
Funktionär Conor Nethercott
Funktionär Ryan Kipngéno

Box score – Stockholm Mean Machines

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
1 Dawson Herl27/46340597.44060-5110.8
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
1 Dawson Herl757552100-0370
31 David Ottander841536000-0200
12 Anton Blomgren120020010-0200
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
12 Anton Blomgren615325.52160
13 Senay Tadesse45112.80023
18 William Bargot4389.51017
14 Isac Lilleberg4358.80015
4 Elliot Hammar32170012
8 Matthew Retzlaff119191019
3 Alexander Suur110100010
31 David Ottander3103.3005
6 Caspar Riedel133003
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
1 Dawson Herl25929.543000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
18 William Bargot375331
8 Matthew Retzlaff127271
80 Sebastian Bruck1000
PATNoMade%
1 Dawson Herl000
7 Viktor Rosenstam210
12 Anton Blomgren000
Kick-offsNoYardsTBAvg
80 Sebastian Bruck6226037.7
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
39 Connor Johnson84103000100
28 Hilmer Burgstaller616.50000000
23 Carl Henriksson1640000000
27 Tim Glimmerud Gullbjork3240000000
72 Trey Vahaloloa Eden Fuamo153.51000000
43 Rushd Massad132.50.5000000
84 Melvin Jensvoll Palmaer132.50000000
4 Elliot Hammar2020000000
44 Alexander Eshagi1220000000
95 Axel Romell1221000000
96 Nathaniel Tompsett0420.5000000
2 Robin Gavelin Miranda0210000000
6 Caspar Riedel1010000000
70 Adam Fondak1010000000
42 Emanuel Claesson0000000100
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
12 Anton Blomgren2100014
1 Dawson Herl100006
8 Matthew Retzlaff100006
18 William Bargot100006
7 Viktor Rosenstam000101
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
12 Anton Blomgren201530000173
18 William Bargot03875000113
1 Dawson Herl520000052
13 Senay Tadesse051000051
8 Matthew Retzlaff0192700046
31 David Ottander3610000046
14 Isac Lilleberg035000035
4 Elliot Hammar021000021
3 Alexander Suur010000010
6 Caspar Riedel0300003

Box score – Tyresö Royal Crowns

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
9 Trevor Vasey11/152147314.32076-0154.9
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
24 Oliwer Stedt19106799100-0220
9 Trevor Vasey847047300-0210
23 Lucas Gunnstam Lissel532032100-0130
22 Sebastian Jangnas225025000-0220
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
2 Kevin Borzsei517635.22176
13 Stefan Borkovic43280016
11 Hektor Hyden199009
24 Oliwer Stedt1-3-3000
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
9 Trevor Vasey1232323000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
19 Abdul-Mujeeb Olayiwola Rufai379570
1 Dustin Huseinovic114140
2 Kevin Borzsei1332
PATNoMade%
2 Kevin Borzsei000
7 Marlon Ahlm000
9 Trevor Vasey000
87 Nicolas Salazar650
Kick-offsNoYardsTBAvg
87 Nicolas Salazar8513464.1
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
1 Dustin Huseinovic578.50000300
14 Dovydas Koncevicius6060000100
26 Oskar Andersson3240000100
8 Caesar Winsnes233.50000000
20 Jatta Njie2231000000
19 Abdul-Mujeeb Olayiwola Rufai212.50000000
95 Malcolm Engstrom212.51000010
25 Victor Carlson1220000000
47 Sebastian Johansson1220000000
44 Victor Benerius Frank031.50000000
7 Marlon Ahlm1010000000
15 Robin Pihl1010000000
22 Sebastian Jangnas010.50000000
75 Oscar Larsson0000000000
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
9 Trevor Vasey3000018
2 Kevin Borzsei2100014
23 Lucas Gunnstam Lissel100006
24 Oliwer Stedt100006
87 Nicolas Salazar000505
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
2 Kevin Borzsei01763000179
19 Abdul-Mujeeb Olayiwola Rufai0079170096
24 Oliwer Stedt99-3000096
9 Trevor Vasey470000047
13 Stefan Borkovic032000032
23 Lucas Gunnstam Lissel320000032
22 Sebastian Jangnas250000025
1 Dustin Huseinovic001400014
11 Hektor Hyden0900009

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.