Internationell
35 – 0
SLUTRESULTAT
Bristol Aztecs
Datum 10 maj, 2025 kl. 15.00
Plats Sola Arena

Resultat

Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Carlstad Crusaders 21 14 35
Bristol Aztecs 0 0 0

Statistik

35
Points
0
475
Yards
43
317
Passing
42
158
Rushing
1
25
1st downs
6
9/13
3rd downs %
1/11
1/3
4th downs %
0/1
2
Turnovers
0
13 (2)
Sack yards
0 (0)
65 (5)
Penalty yards
40 (7)
58.4
Avg y togo
67.8
26:26
Possession
21:34

Box score – Carlstad Crusaders

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
15 Slade Jarman23/36317648.83250-096.6
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
24 Tim Schulz1170466000-0220
22 Tom Andersson756056000-0320
5 Simon Turzik320119000-0170
15 Slade Jarman619019200-0100
37 Oliver Skoglund102-2000-000
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
12 Albin Forsman614924.80050
88 Matteo Mozzanica57214.41021
24 Tim Schulz76390015
4 Leo Markusson110100010
84 Anton Jansson188108
13 Jacob Bergwall177107
86 Robin Juhlin166006
2 Richard Gillion122002
Kick-off returnsNoYardsLongTD
88 Matteo Mozzanica139391
PATNoMade%
9 Christopher Helgar550
Kick-offsNoYardsTBAvg
9 Christopher Helgar6334055.7
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
42 Mattias Eriksson557.51.5000000
21 Alfons Schmitt5052000010
8 Sebastian Franzen3031000000
40 Alex Gudding0630.5000000
1 Rory Kelly212.51000000
32 Elias Rosenkvist212.50000000
11 Nils Emsevik1220000000
41 Lucas Hedberg042200000.50
19 Adam Classon031.5100000.50
6 Lukas Kullstrand1010000000
24 Tim Schulz1010000000
31 Filip Enbacker1011000000
3 Erik Kyrk Gere010.50000000
55 Isak Berg010.50000000
14 Ludvig Widmark0000000100
33 Hjalmar Persson0000000100
ScoringTD2ptFGPATSafPoints
15 Slade Jarman2000012
13 Jacob Bergwall100006
84 Anton Jansson100006
88 Matteo Mozzanica100006
9 Christopher Helgar000505
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
12 Albin Forsman01490000149
24 Tim Schulz66630000129
88 Matteo Mozzanica07239000111
22 Tom Andersson560000056
5 Simon Turzik190000019
15 Slade Jarman190000019
4 Leo Markusson010000010
1 Rory Kelly0008008
84 Anton Jansson0800008
13 Jacob Bergwall0700007
86 Robin Juhlin0600006
2 Richard Gillion0200002

Box score – Bristol Aztecs

PassingC/ATTYdsCmp %AvgTDIntLgSackRTG
10 Ethan Gretzinger4/1942212.20022-1339.6
RushingAttGainLossNetTD2ptFum-LLgAvg
26 Emmanuel Abedi-Bawa926620000-0120
31 Joey Ampomah616610000-0130
2 Darius Saint-Robinson1303000-030
40 Archibald Calhaem312-1000-010
7 Andrew James Carr107-7000-000
10 Ethan Gretzinger3024-24001-000
ReceivingNoYardsAvgTD2ptLong
7 Andrew James Carr240200022
2 Darius Saint-Robinson221004
PuntsNoYardsAvgLongIn20Ov50Tb
88 Kierna Spencer Cutlan821426.836000
Kick-off returnsNoYardsLongTD
7 Andrew James Carr5134410
26 Emmanuel Abedi-Bawa120200
Int returnsNoYardsLongTD
17 Daniel Bate114140
18 Matheus Nudelman1000
Kick-offsNoYardsTBAvg
85 Oliver Luck158058
DefenseSoloAstTotTFLFFFRIntPbuSacksSaf
18 Matheus Nudelman8290001000
44 Ryan Davies456.50.5000000
6 Ryan Scott Morton4461000100
28 Chitemwiko Mwansa2440000000
53 Idrissa Forfana3240000000
15 Josh Richetts233.50000000
17 Daniel Bate313.50001000
76 Alexander Michael Gray2231000000
1 Edward Onamade212.50000000
42 Leon Klosowicz132.50000000
55 Charlie Dace1221.5000000
95 Christopher Sporton010.50000000
All-purpose yardsRushRecKRPRIntFumYards
7 Andrew James Carr-740134000167
26 Emmanuel Abedi-Bawa2002000040
17 Daniel Bate000014014
31 Joey Ampomah100000010
2 Darius Saint-Robinson3200005

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.