Datum 11 maj, 2024 kl. 15.00
Plats Behrn Arena
FINAL
Örebro Black Knights 29
Tyresö Royal Crowns 47
Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Örebro Black Knights 23 6 29
Tyresö Royal Crowns 34 13 47

Örebro Black Knights

#Namn
1 Johannes Lindéus (S)
2 Eric Murphy (S, C)
3 Jesper Lindéus (S)
7 Carl Eklund
9 Sebastian Nilsson (S, C)
12 Trevor Vasey (S, C)
14 Elliot Hammar (S)
16 Anton Enkvist (K)
17 Teodor Vanberg (S)
18 Warren Bwanika
19 Philip Gröndahl (S)
20 Jonathan Eklund (S)
22 Jonatan Armendariz
23 Edvin Jönsson (S)
24 Nasim Shaverdian Varposhti (S)
25 Malcolm Strömberg
29 Gustav Hökback (S)
32 Ryan Kipngéno
36 Rikard Carlsson (S)
39 Ludvig Kransholm
48 Lemar Virgo
49 Oliver Nilsson (S)
50 William Klaeson (S)
51 Andreas Lyckdal
52 Sam Potter (S, C)
54 William Domfors (S)
55 Martin Jäppinen (S)
58 Vilhelm Persson
63 Alex Lindahl (S)
64 Max Friberg
65 Albin Adolfsson (S)
68 Marko Nesovic (S)
70 Damjan Tomasevic (S)
71 Kevin Germer
82 Alexander Bornerud
87 Armin Van As
90 Christoffer Sandelius
92 Lewis Minns
94 Niklas Ghylfe
97 Joakim Axelsson

Övriga

Huvudtränare Sam Eisenstadt
Tränare Joel Isacson
Tränare Matthew Mason
Tränare Branko Mutic
Tränare Alexander Bornerud
Tränare Max Friberg
Tränare Filip Jönsson
Lagledare Micael Jönsson
Lagledare Johan Bornerud
Lagledare Jonas Domfors
Funktionär Patrik Noll
Funktionär Johan Lindahl
Funktionär Gunnar Carlsson
Funktionär Monika Olsson
Funktionär Victor Lindberg
Funktionär Hans Rydberg
Funktionär Filip William Korhonen
Funktionär Jonas Mendoza
Funktionär Samuel Schmitt
Funktionär Jakob Engqvist
Funktionär Ville Bjuremar

Tyresö Royal Crowns

#Namn
0 Noghor Aibueku
1 Edvin Almeida Taborda (S, C)
2 Kevin Börzsei (S)
4 Sebastian Johansson (S)
6 Jatta Njie (S)
7 Marlon Ahlm (S)
9 Hektor Hydén
11 Jared Heywood (S)
12 Jaime Quade
13 Linus Baumbusch (S)
14 Dovydas Koncevicius (S, K)
15 Caesar Winsnes (S)
16 Oscar Frimodig
17 Eric Alm
18 Markus Rindmyr (S)
19 Joshua Hicks (S)
20 Lucas Lissel (S)
22 Vilgot Valeskog
23 Adam Roupé
25 Victor Carlson
27 Max Lindvall
32 Viking Petersson (K)
34 Rory Nethercott (S)
35 Henric Strömstedt
36 Ivan Krkovic
44 Victor Frank (C)
52 Erik Olsson (S)
55 Carlos Andrade Brito
56 Viking Bergfast
60 Rasmus Hagberg (S)
66 Daniel Myrsten (S)
70 Marcus Fritzdorf (S, C)
78 Morgan Boney (S)
87 Emil Dahlbom (S, K)
88 Oskar Atterhall
95 Malcom Engström (S, C)
97 Viktor Gustafsson
98 Georgije Vasic Brandt (S)
99 Adrian Göthlin Bekibele (S)

Övriga

Huvudtränare Noghor Aibueku
Tränare Thomas Larsson
Tränare Leo Billgren
Funktionär Olle Lundbäck
Funktionär Lotta Lundbäck
Funktionär Hanna Hagberg
Funktionär Linus Lindholm
Funktionär Mario Ferreira Santos
Funktionär Peter Pellikka

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.