Datum 13 april, 2024 kl. 15.00
Plats Zinkensdamms IP
FINAL
Stockholm Mean Machines 44
Limhamn Griffins 14
Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Stockholm Mean Machines 21 23 44
Limhamn Griffins 7 7 14

Stockholm Mean Machines

#Namn
1 Omar Fall (S)
2 Robin Gavelin Miranda (S, K, C)
5 Eric Antler-Bauroth (S)
6 Tim Mathes-Paul (S)
7 Leo Pontecorvi Spagnoli (S, C)
8 Matthew Barry Retzlaff (S)
9 Mateo Renteria (S)
10 Peter Fors
12 Anton Blomgren (S)
13 Mattias Persson
14 Isac Lilleberg (S)
15 Ted Eriksson
21 Adam Vestin (S)
22 Enoch Muwanguzi
23 Carl Henriksson (S, C)
25 Rodrigo Rocha Novella
26 David Ottander
27 Tim Glimmerud Gullbjörk (S)
29 Oliwer Stedt (S)
30 Kasper Wedberg
31 Oly Gahimbare (S)
32 Zishan Kazi
34 Saul Tesfazion
36 Erik Säving
40 Hugo Backing (K)
44 Alexander Fondelius
45 Kevin Wåhlin
50 Vidar Gjermstad (S)
54 Brandon Mitchell Navell
68 Love Larsson (S)
69 Marcel Fondak (S)
70 Adam Fondak
72 Oscar Lindberg (S)
73 Robin Svallin (S)
75 Daniel Brattmyhr
77 Samuel Vretman (S)
79 Mathias Guyon (S)
80 Leo Bronse
84 Simon Forsberg
85 Alexander Suur
88 Johan Carlsson
90 Kelvin Bjore
91 Mauricio Cooper Barrera
93 Christo Okungbowa (S)
95 Lucas Ramn
96 Anton Norling
97 Jonathan Svensson
99 Sebastian Diakiti (C)

Övriga

Huvudtränare Fredrik Pilbäck
Tränare Oscar Bride
Tränare David Rodriguez Ramos
Tränare Isak Malm
Tränare John Lindgren
Tränare Erik Ahlberg
Tränare Axel Grünewald
Tränare Robert Areno
Tränare Niclas Backlund
Lagledare Birgitta Samuelsson
Funktionär Sten Österberg
Funktionär Niklas Österberg Samuelsson
Funktionär Fredrik Ståhl
Funktionär Justus Medeiros Bejnö

Limhamn Griffins

#Namn
2 Benjamin Jernkvist
3 Joseph Halstead (C)
4 Olof Nilsson
6 Alexander Nesic (C)
7 Linus Lindström
10 Samuel Jämthammar (C)
12 Pontus Mingert
15 Theodor Palm
16 Beleka Ekemina Baleka
17 Alfred Jennfors
20 Timothy Augustsson
21 Oliver Kentell
22 Albin Jeppsson
23 Axl Eriksson
24 Kasper Haglund
27 Abdelrahman Audi
30 Hadi Taha
31 Kacper Stawski
33 Svante Greby
34 Klas Mazetti
40 Victor Erdös
51 Dennis Jernkvist
52 David Strobel
53 Jonathan Johansson (C)
54 Tim Erlandsson
56 Filip Gunnarsson (K)
57 Valdin Maurice Salle Sone
60 Rasmus Carlsson
71 Simon Folke
72 Erik Norman
78 Niklas Sandberg
79 Oscar From
81 Emanuel Hasselberg
87 Theodor Van lunteren
99 Alexander Sandberg

Övriga

Huvudtränare Björn Mazetti
Tränare Peder Wachtmeister
Tränare Timothy Bengtsson
Tränare Frederik Nielsen
Tränare Stefan Clavebring
Tränare Patrik Lundqvist
Lagledare Gustav Björkman
Lagledare Adrian Pourlotfi

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.