Datum 14 april, 2024 kl. 15.00
Plats Behrn Arena
FINAL
Örebro Black Knights 31
Oslo Vikings 19
Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Örebro Black Knights 18 13 31
Oslo Vikings 19 0 19

Örebro Black Knights

#Namn
0 Theodor Asprou
1 Johannes Lindéus (S, C)
2 Eric Murphy (S, C)
3 Jesper Lindéus
5 Victor Lindberg (S)
6 Gustav Claesson
7 Carl Eklund
9 Sebastian Nilsson (S)
11 Leo Åblad Lindqvist (S)
12 Trevor Vasey (S, C)
14 Elliot Hammar (S)
16 Anton Enkvist (S)
17 Teodor Vanberg
18 Warren Bwanika
19 Philip Gröndahl (S)
20 Jonathan Eklund (S, C)
22 Jonatan Armendariz (S)
23 Edvin Jönsson
24 Nasim Shaverdian Varposhti (S)
25 Malcolm Strömberg
29 Gustav Hökback
30 Filip William Korhonen
31 Alvin Gustafsson (K)
32 Ryan Kipngéno (S)
37 Jonas Mendoza
39 Ludvig Kransholm
42 Jakob Engqvist
48 Lemar Virgo
49 Oliver Nilsson (S)
51 Andreas Lyckdal
52 Sam Potter (S)
55 Martin Jäppinen (S)
58 Vilhelm Persson
59 Samuel Schmitt (S)
63 Alex Lindahl (S)
65 Albin Adolfsson
68 Marko Nesovic (S)
70 Damjan Tomasevic (S)
71 Kevin Germer
77 Johan Ivarsson (S)
87 Armin Van As
90 Christoffer Sandelius
92 Lewis Minns (S)
94 Niklas Ghylfe
97 Joakim Axelsson

Övriga

Huvudtränare Sam Eisenstadt
Tränare Filip Jönsson
Tränare Joel Isacson
Tränare Branko Mutic
Tränare Jacob Nordman Wesslén
Tränare Max Friberg
Tränare Alexander Bornerud
Tränare Rikard Carlsson
Lagledare Monika Olsson
Lagledare Micael Jönsson
Lagledare Johan Bornerud
Lagledare Jonas Domfors
Lagledare Gunnar Carlsson
Funktionär Hans Rydberg
Funktionär Viktor Junaeus Magnusson
Funktionär Johan Lindahl
Funktionär Karin Domfors
Funktionär Matthew Mason
Funktionär Julius Rex
Funktionär Hanna Ericson

Oslo Vikings

#Namn
1 William Sewell (S)
2 Daniel Nygård
3 Matthew Snawder (S)
4 Kap Sian Mang Felix
6 Harald Daniel Lomax Bjerke (S)
7 Vegard Tysse (S, K, C)
8 Rune Nilsen
9 Linn Byrd
10 Sigurd Stenseng (S)
11 Håvard Andreas Gundesø (S)
12 CJ Fowler (S)
15 Niklas Fengler (S)
17 Daniel Redai
20 Vetle Skagmo (S)
23 Anthony Thach
24 Carl Fredrik Mathisen (S, C)
25 Oscar Hveem Ahlstrøm (S)
28 André Wang Engedahl
30 Bjørnar Voie
31 Halvor Tønnesen
42 Kyrre Haugland
47 Ryan Hatch
51 Trygve Langballe (S, C)
55 Anton Pettersen (S)
58 Jonas Berntsen Hagerup
60 Thomas Holt Sundby (S, C)
65 Victor Mila-Berg (S)
66 Stanislaw Jacek Zawieja (S)
69 Max Legvold Temple
71 Håkon Jann Olsen
75 Lars Syrrist (S)
76 Emmanuel Okon (S)
77 Aksel Turk (S)
80 Bendik Labråten
81 Martin Horn
82 Ehsuh Htoeleh (S)
88 Bror Sture (S)
89 Truls Hansen (S)

Övriga

Huvudtränare Derek Mann
Tränare Lirim Ahmetaj
Tränare Frode Bratbak
Tränare Aleksander Andric
Tränare Elias Kjelling
Tränare Adam Michael Lukasiewicz
Tränare Bror Jahre
Lagledare Kari Anne Ladderud
Funktionär Lars Røisgaard
Funktionär Anika Legvold Temple

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.