Datum 6 april, 2024 kl. 15.00
Plats Zinkensdamms IP
FINAL
Stockholm Mean Machines 39
Örebro Black Knights 18
Första halvlekAndra halvlekSlutresultat1H2HS
Stockholm Mean Machines 21 18 39
Örebro Black Knights 18 0 18

Stockholm Mean Machines

#Namn
1 Omar Fall (S)
2 Robin Gavelin Miranda (S, K, C)
4 Deniel John
5 Eric Antler-Bauroth (S)
6 Tim Mathes-Paul (S)
7 Leo Pontecorvi Spagnoli (S)
8 Matthew Retzlaff (S)
9 Mateo Renteria (S)
10 Peter Fors
12 Anton Blomgren (S)
13 Mattias Persson
14 Isac Lilleberg (S)
15 Ted Eriksson
19 Cristoffer Dessezar
21 Adam Westin (S)
23 Carl Henriksson (S, C)
25 Rodrigo Rocha Novella
26 David Ottander
27 Tim Glimmerud Gullbjörk (S)
29 Oliwer Stedt
30 Kasper Wedberg (S, C)
31 Oly Gahimbare (S)
32 Zishan Kazi
33 Karl Berg
36 Erik Säving
40 Hugo Backing (K)
44 Alexander Fondelius
45 Kevin Wåhlin
50 Vidar Gjermstad
54 Brandon Mitchell Navell
69 Marcel Fondak (S)
70 Adam Fondak (S, C)
72 Oscar Lindberg
73 Robin Svallin (S)
77 Samuel Vretman (S)
79 Mathias Guyon (S)
80 Leo Bronse
84 Simon Forsberg
85 Alexander Suur
91 Mauricio Cooper Barrera
93 Christo Okungbowa
95 Lucas Ramn (S)
96 Anton Norling (S)
97 Jonathan Svensson
99 Sebastian Diakiti (S, C)

Övriga

Huvudtränare Fredrik Pilbäck
Tränare Axel Grünewald
Tränare Jimmy Alonso
Tränare Isak Malm
Tränare David Rodriguez Ramos
Tränare Matthew Barry Retzlaff
Tränare Erik Ahlberg
Tränare Jimmy Palmborg
Tränare Niclas Backlund
Lagledare Birgitta Samuelsson
Funktionär Sten Österberg
Funktionär Niklas Österberg Samuelsson
Funktionär Justus Medeiros Bejnö
Funktionär Fredrik Ståhl

Örebro Black Knights

#Namn
0 Theodor Asprou
1 Johannes Lindéus (S, C)
2 Eric Murphy (S, C)
3 Jesper Lindéus (S)
4 Cewin Eriksson (S)
5 Victor Lindberg (S)
6 Gustav Claesson
7 Carl Eklund
9 Sebastian Nilsson (S)
12 Trevor Vasey (S, C)
14 Elliot Hammar (S)
16 Anton Enkvist (S)
17 Teodor Vanberg
18 Warren Bwanika
19 Philip Gröndahl (S)
20 Jonathan Eklund (S)
22 Jonatan Armendariz (S)
23 Edvin Jönsson (S)
24 Nasim Shaverdian Varposhti (S)
25 Malcolm Strömberg
29 Gustav Hökback
30 Filip William Korhonen
31 Alvin Gustafsson (K)
32 Ryan Kipngéno
36 Rikard Carlsson (S)
37 Jonas Mendoza
39 Ludvig Kransholm
42 Jakob Engqvist
44 Filip Roth
48 Lemar Virgo
49 Oliver Nilsson
50 William Klaeson
51 Andreas Lyckdal
52 Sam Potter (S)
59 Samuel Schmitt (S)
63 Alex Lindahl
64 Jon Eriksson
68 Marko Nesovic (S)
70 Damjan Tomasevic (S)
71 Kevin Germer
77 Johan Ivarsson (S)
81 Vilhelm Persson
87 Armin Van As
90 Christoffer Sandelius
92 Lewis Minns (S)
94 Niklas Ghylfe (S)
97 Joakim Axelsson

Övriga

Huvudtränare Sam Eisenstadt
Tränare Joel Isacson
Tränare Branko Mutic
Tränare Jacob Nordman Wesslén
Tränare Max Friberg
Tränare Alexander Bornerud
Lagledare Miguel Eliansson
Lagledare Micael Jönsson
Lagledare Johan Bornerud
Lagledare Jonas Domfors
Lagledare Gunnar Carlsson
Lagledare Monika Olsson
Funktionär Hans Rydberg
Funktionär Matthew Mason
Funktionär Filip Jönsson
Funktionär Karin Domfors

Skicka in din berättelse!

Skicka in en matchrapport eller berätta om en eldsjäl i din förening. Ditt bidrag publiceras här på swe3.se.

Prenumerera på vårt nyhetsbrev!

Håll dig uppdaterad om allt det senaste inom amerikansk fotboll, flaggfotboll och landhockey i Sverige.